Qualifier Round 2 Heat Sheet
1
Juniors (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Jackson Coombes
2 2Jared Mann
3 3Ethan Scothern
4 4Rhys Walker
5 5Rhys Gerrand
2
2wd Short Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Aaron Beetson
2 2Rory Smith
3 3Mike Russell
4 4Chad Henwood
5 5Amber Taylor
6 6Nick Peck
7 7Daniel Peck
3
2wd 17.5 Truck (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Wayne Shanks
2 2Darren Toms
3 3Mathew Webber
4 4Amber Taylor
5 5Nick Peck
4
2wd 17.5 Truck (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Braedon Clark
2 2Gerard Hodgson
3 3Amy Joblin
4 4Jackson Coombes
5 5Mike Peck
6 6Jared Coombes
7 7Daniel Peck
8 8Stephen Joblin
5
2wd 10.5 Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Mike Russell
2 2Shane Gunn
3 3Rory Smith
4 4Logan Toia
5 5Aiden Gregory
6 6Daniel Peck
6
4wd 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Dylan Cassells
2 2Darren Toms
3 3Mathew Webber
4 4Amber Taylor
5 5Jackson Coombes
7
4wd 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Dean Evans
2 2Jared Coombes
3 3Gerard Hodgson
4 4Nick Peck
5 5Kayne Stringer
6 6Mike Peck
8
4wd 8.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Steve Loomes
2 2Aaron Beetson
3 3Nathan Healey
4 4Reuben Clark
5 5Aiden Gregory
6 6Mike Russell
7 7Hayden Jarmey
8 8Chad Henwood
9
4wd 8.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1William Hargreaves
2 2Logan Toia
3 3Nathan Toia
4 4Matt Scoble
5 5Robert Minifie
6 6Jeremy Cassells
7 7Roger Yang
8 8Braedyn Webber
10
2wd 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Rory Smith
2 2Dylan Cassells
3 3Mathew Webber
4 4Jackson Coombes
5 5Bryan Jordan
11
2wd 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Braedon Clark
2 2Jared Coombes
3 3Kayne Stringer
4 4Dean Evans
5 5Aiden Gregory
6 6Wayne Shanks
7 7Gerard Hodgson
12
2wd 10.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Braedyn Webber
2 2Aaron Beetson
3 3Reuben Clark
4 4Roger Yang
5 5Shane Gunn
6 6Brent Thurlow
7 7Hayden Jarmey
13
2wd 10.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1William Hargreaves
2 2Nathan Toia
3 3Steve Loomes
4 4Robert Minifie
5 5Logan Toia
6 6Jeremy Cassells
7 7Matt Scoble
8 8Nathan Healey
Event Stats & Details
Race Track HRCcc
Registrations Entries: 82
Drivers: 40
Total Race Laps 3,285
Total Race Time 19 hours, 48 minutes, 8 seconds
close X