Qualifier Round 1 Heat Sheet
1
Juniors (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Jackson Coombes
2 2Ethan Scothern
3 3Rhys Walker
4 4Jared Mann
5 5Rhys Gerrand
2
2wd Short Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Daniel Peck
2 2Aaron Beetson
3 3Rory Smith
4 4Mike Russell
5 5Nick Peck
6 6Chad Henwood
7 7Amber Taylor
3
2wd 17.5 Truck (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Wayne Shanks
2 2Nick Peck
3 3Mathew Webber
4 4Darren Toms
5 6Amber Taylor
4
2wd 17.5 Truck (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Braedon Clark
2 2Mike Peck
3 3Jared Coombes
4 4Daniel Peck
5 5Stephen Joblin
6 6Amy Joblin
7 7Gerard Hodgson
5
2wd 10.5 Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Logan Toia
2 2Shane Gunn
3 3Daniel Peck
4 4Aiden Gregory
5 5Mike Russell
6 6Rory Smith
6
4wd 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Mathew Webber
2 2Darren Toms
3 3Jackson Coombes
4 4Amber Taylor
5 5Dylan Cassells
7
4wd 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Jared Coombes
2 2Mike Peck
3 3Dean Evans
4 4Kayne Stringer
5 5Gerard Hodgson
6 6Nick Peck
8
4wd 8.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Nathan Healey
2 2Steve Loomes
3 3Reuben Clark
4 4Aaron Beetson
5 5Aiden Gregory
6 6Hayden Jarmey
7 7Mike Russell
8 8Chad Henwood
9
4wd 8.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1William Hargreaves
2 2Nathan Toia
3 3Jeremy Cassells
4 4Logan Toia
5 5Robert Minifie
6 6Matt Scoble
7 7Braedyn Webber
8 8Roger Yang
10
2wd 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Rory Smith
2 2Mathew Webber
3 4Dylan Cassells
4 5Jackson Coombes
5 6Bryan Jordan
11
2wd 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Braedon Clark
2 2Dean Evans
3 3Jared Coombes
4 4Aiden Gregory
5 5Kayne Stringer
6 6Gerard Hodgson
7 7Wayne Shanks
12
2wd 10.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Roger Yang
2 2Braedyn Webber
3 3Reuben Clark
4 4Shane Gunn
5 5Hayden Jarmey
6 6Aaron Beetson
7 7Brent Thurlow
13
2wd 10.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1William Hargreaves
2 2Nathan Toia
3 3Robert Minifie
4 4Jeremy Cassells
5 5Matt Scoble
6 6Logan Toia
7 7Steve Loomes
8 8Nathan Healey
Event Stats & Details
Race Track HRCcc
Registrations Entries: 82
Drivers: 40
Total Race Laps 3,285
Total Race Time 19 hours, 48 minutes, 8 seconds
close X